Ronald Araujo, İlkay Gündoğan’a cevap verdi! ‘Değerlerim var’

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Paris Saint Germain’e 4-1 mağlup olan Barcelona’da ilk yarıda kırmızı kart gören Ronald Araujo tepkilerin odağı haline gelmişti. İlkay Gündoğan’ın da tepki gösterdiği Ronald Araujo, takım arkadaşının tepkisine cevap verdi.

Barcelona ile yeni sözleşme için görüştüklerini belirten Ronald Araujo, “Her şey yolunda gidiyor. Menajerimle görüşmeye başladılar. Sezon sonunda masaya oturacaklar” dedi.

Barcelona’da çok mutlu olduğunu dile getiren Ronald Araujo, “Geleceğim hakkında sürekli konuşuluyor ve her zaman da konuşulacak. Ailem ve ben Barcelona’da çok mutluyuz. Sahaya her çıktığımda bunu gösteriyorum. Sonuna kadar her şeyimi vereceğim” ifadelerini kullandı.

İlkay Gündoğan’ın PSG maçının ardından yaptığı açıklamalara cevap veren 25 yaşındaki stoper şu sözleri dile getirdi:

“O açıklamalarla ilgili düşüncelerimi kendime saklamayı tercih ediyorum. Saygı duyulması gereken değerlerim var.”

“HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIM”

Barcelona’nın Alman futbolcusu İlkay Gündoğan, Paris Saint Germain’e elendikleri maçın ardından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:

“Hayal kırıklığına uğradım. Burası Şampiyonlar Ligi, rakip kim olursa olsun, bir oyuncunuz atıldığında geri dönmeniz kolay değildir. Kırmızı karttan önce oyunun kontrolünün bizde olduğunu hissediyorduk. Eğer bu faulse, kırmızı karttır. Böyle kritik bir anda topu alacağınızdan emin olmanız gerekiyor. Eğer topu alamıyorsanız, bırakmanız gerekir. Golü yemeyi ya da oyuncuyu kaleciyle karşı karşıya bırakmayı tercih ederim. Oyunun bu kadar başında bir kişi eksik kalmak sizi öldürür.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir